Keresés
Close this search box.
Fotó: Facebook (István Péni)

Történelmi sikert ért el Péni István

Fotó: Facebook (István Péni)

A riói olimpián is induló Péni István a junior sportlövők németországi világkupa-versenyén, Suhlban megnyerte a férfi kisöbű szabadpuska fekvő számot.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a 19 éves ifjúsági olimpiai bajnok lövő az alapversenyből a negyedik helyen került a fináléba, melyben 202,7 körös eredménnyel győzött.

Péni történelmi sikert ért el, mivel a mostani versennyel útjára indult junior vk-sorozat első számát nyerte meg.

„Eszméletlen hideg volt, teljesen szétfagytak és elmerevedtek az izmaim, ezt egy pikáns szél még fűszerezte, így kész ‘élmény’ volt a mai lövészet” – nyilatkozta a szövetség honlapjának Péni.

Az UTE fiatal sportlövője tavaly augusztusban harcolta ki az olimpiai részvétel jogát, s a magyar szövetség március végi döntése szerint Rióban két számban, légpuskában és a kisöbű szabadpuska 3×40 lövéses versenyében indul.

A szerzőről

Szólj hozzá

Kapcsolódó bejegyzések

Scroll to Top