Magyar érmek és rekordok a junior uszonyosúszó vb-n

blank

A franciaországi Annemasse-ban megrendezett junior uszonyosúszó világbajnokságon a magyar válogatott egy ezüst– és három bronzéremmel zárt.

A második helyen végzett Mozsár Alex a fiú 400 méteres búvárúszásban. A gyöngyösi versenyző mindössze nyolc századmásodperccel maradt le az aranyéremről, ám 2:58.81 perces ideje így is hatalmas korosztályos országos csúcs.

A 200 méteres uszonyos gyorsúszásban a lányoknál és a fiúknál is magyar sportoló nyakába került a bronzérem. Hamlin Dorothy – aki a döntőben nagy egyéni rekordot úszott – teljesítményének értékét növeli, hogy a kaposvári tehetség még csak ifjúsági korú. A fiúknál Stadler Bence szintén élete eddigi legjobbjával lett harmadik.

Óriási siker, hogy az egyéni dobogós helyezések mellett csapatban is sikerült érmet szerezni a magyaroknak. A Kothencz Petra, Blaszák Lilla, Szűcs Rebeka és Szabó Anita összeállítású 4×100 méteres felszíni lány váltó nagyszerű teljesítménnyel, alig lemaradva az ezüstéremről, a harmadik helyen végzett.