Fotó: Facebook (AquaBike European Championship)

Magyar sikerek a jet-ski Eb-n

Arany– és ezüstéremmel gazdagodtak a magyar versenyzők a jet-ski Eb-sorozat rajtján.

Remek eredményekkel kezdték az idei szezont a magyar jet-ski versenyzők, akik az UIM Eb-sorozat első futamán a horvátországi Porecben mind az álló, mind ülő kategóriákban rajthoz álltak.

Utóbbiak között a magyar színekben versenyző dán Marcus Jorgensen aranyérmes lett a Runabout GP2 kategóriában. A fiatal, 21 éves versenyző mindhárom futamát megnyerve utasította maga mögé a többi indulót. A világbajnok Kasza György a Runabout GP1-ben ezüstérmet szerzett.

Értékes pontszerző helyezéseket értek el a magyarok az álló jet-skiben is: Szabó Gábor 6. lett a Ski GP3 kategóriában. Bíró Dömötör Zsuzsanna élete első Európa-bajnoki futamán 9. lett a női Ski GP1 kategóriában. Bíró Péter 10. lett Ski GP3-ban, Futó Attila 8. helyezést ért el a veterán Ski GP 1 kategóriában és 14. lett a Ski GP2-ben.