Close this search box.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Kleinheisler az álomcsapatban, Gera gólja a legszebb tíz között

Habár a csoportelsőség is hatalmas dicsőség, azonban az élet tegnap óta sem állt meg: focistáink a lefújás után is sikert-sikerre halmoznak.

Gera Zoltán szerdai gólja bekerült a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének tíz legszebb találata közé az európai szövetség (UEFA) szavazásán.

A szerdai MagyarországPortugália találkozó 19. percében egy magyar szögletet követően a portugálok kifejelték a labdát, a tizenhatos vonalán a kapu felé álló Nani hátracsúsztatta, éppen Gera Zoltánhoz, aki mellel maga elé tette, majd 23 méterről a kapu bal alsó sarkába bombázta. A magyar válogatott ezzel szerezte meg a vezetést a 3-3-as döntetlennel záruló mérkőzésen.

Az UEFA holnapjának látogatói szombaton 11 óráig szavazhatnak az általuk legszebbnek tartott gólra a tíz jelölt közül.

A magyar csapat vasárnap 21 órától Belgiummal játszik Toulouse-ban a kontinenstorna nyolcaddöntőjében.

Kleinheisler bekerült a csoportkör álomcsapatába

Kleinheisler László bekerült az Eb csoportkörének álomcsapatába a francia L’Equipe sportnapilap összeállításában.

A magyar válogatott 22 éves középpályását a lap már az első forduló legjobbjai közé is beválasztotta. Kleinheisler az osztrákok ellen (2-0) kezdőként 79 percet töltött a pályán, az Izland elleni találkozót (1-1) végigjátszotta, a Portugáliával szembeni meccset (3-3) viszont csak a cseresorból nézte.

A L’Equipe cikke kiemeli, hogy a német Werder Bremen játékosa gólpasszt adott az osztrákok ellen, illetve mérkőzésenként átlagosan 3 kapura lövése és 3,5 kiharcolt szabadrúgása volt.