Fotó: MTI

Eldőlt: két magyar bokszoló lesz ott az olimpián

Fotó: MTI

A venezuelai Vargasban rendezett profi, valamint félprofi ökölvívóknak kiírt olimpiai kvalifikációs tornán kikapott és kiesett a szupernehézsúlyú Bernáth István. A sportágnak ez volt az utolsó kvalifikációs versenye, így az is eldőlt, hogy összesen két magyar ökölvívó lesz ott az augusztusi riói játékokon.

A nemzetközi szövetség honlapja szerint a +91 kilóban szereplő Bernáth a negyeddöntőben kezdte meg szereplését Venezuelában, ahol Cosme Dos Santos Nascimento volt az ellenfele. A meccset egyhangú pontozással nyerte meg a brazil versenyző, akit az egyik bíró mindhárom menetben jobbnak látott (30-27) a magyarnál, a másik kettő pedig két menetet adott neki (29-28).

Bernáth István áprilisban, a törökországi Samsunban rendezett európai amatőr kvalifikáción nagyon közel volt a kvótához. Elődöntős veresége után azonban a helyi orvos nem engedte ringbe lépni az olimpiai indulást érő harmadik helyért a kategória török versenyzője ellen.

Venezuelában két magyar indult: hétfőn Nemesapáti Norbert (81 kg) szenvedett vereséget a lengyel Mateusz Jerzy Tryctől.

A riói játékokon két ökölvívó képviseli majd a magyar színeket, 69 kilogrammban Bacskai Balázs, míg 75 kilogrammban Harcsa Zoltán. A kvótát Bacskai a júniusi bakui kvalifikációs viadalon szerezte meg, míg Harcsa áprilisban Samsunban.