Elégedettek a triatlonosok

blank

Nagy sikerként értékelte az U23-as triatlon-válogatott három érmet eredményező Európa-bajnoki szereplését Bátorfi Béla, a magyar sportági szövetség (MTSZ) elnöke.

A férfiaknál Bicsák Bence – a júliusi, tiszaújvárosi világkupa-viadal győztese – nyert a Velencei-tónál rendezett Eb-n, Dévay Márk harmadik, míg a nők mezőnyében Bragmayer Zsanett második lett – írja az MTI. A mezőnyök a 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és 5 kilométer futásból álló távot 31 fokos vízben, 41 fokos melegben teljesítették szombaton. Egy nappal később vegyes váltóban a magyar csapat – a szövetség tájékoztatása szerint egy versenybaleset miatt – ötödik lett. A kontinens legjobb 23 év alatti triatlonosainak versenyeit a web-közvetítésnek köszönhetően 225 ezren látták – olvasható az MTSZ hétfői közleményében. Az Eb-re közel 30 országból csaknem 200 sportoló és kísérője érkezett Velencére. Fotó: http://triatlon.hu