Négyből négy magyar arany

blank

Négy első helyezéssel zárta a kétfős magyar miniküldöttség a Wroclawban megrendezett uszonyosúszó Európa-bajnokságot. A lengyelországi kontinensviadal pénteki versenynapján a magyar állampolgárságot nemrégiben megkapott Bukor Ádám megnyerte a 800 méteres felszíni úszást.

A korábban szlovák színekben számos korosztályos világ– és Európa-bajnoki aranyat szerzett tinédzser a 400-on és 1500-on – világcsúccsal – aratott diadala után a középső távon is győzni tudott, megelőzve a világcsúcstartó ukrán Ogyinokovot.

A negyedik magyar aranyérem Senánszky Petra nevéhez fűződik, aki a két hét múlva – szintén Wroclawban – sorra kerülő Világjátékok miatt csak a 100 méteres uszonyos gyorsúszásban állt rajtkőre. A Világjátékokon érdekelt többi magyar a multisport-eseményen való jó szereplés érdekében kihagyta az Eb-t.