Már jobb körülmények között készül az olimpikon

blank

Nem kertelt az olimpiai bronzérmes súlylökő, Márton Anita, aki elárulta az idei céljait, miszerint a belgrádi fedettpályás Európa-bajnokságon szeretné megvédeni a címét, illetve érmet szeretne szerezni az augusztusi, londoni szabadtéri világbajnokságon.

A 28 éves békéscsabai atléta az M4 Sport-nak nyilatkozva elmondta, hogy nem sokat változott az élete a tavalyi, riói játékokon elért harmadik helye után, ugyanúgy kezdte el a felkészülést, mint az előző években, és ugyanazzal a csapattal dolgozik, mint korábban.

Edzője, Eperjesi László ugyanakkor elárulta: az elmúlt évekhez képest óriási előrelépés, hogy most egy fűtött tornateremben tréningezhetnek, tanítványa pályafutásában erre még nem volt példa.

„Ez azt jelenti, hogy ha kint mínusz 15 fok volt, akkor bent is, és ott voltunk kénytelenek készülni” – fogalmazott a tréner, aki hozzátette, a körülményeik jóval gyengébbek, mint a külföldi riválisoké, de ők ebből tudják kihozni az eredményeiket, s erre nagyon büszkék.

Márton Anita azt mondta: sok versenyre hívják, válogathat, hogy hol induljon el, s ennek nagyon örül.

„Rió előtt a 6-8. helyet tűztem ki célul, s a bronzérmem meglepetésérem volt. A fő célom az, hogy egyszer megnyerjek egy olimpiát. Remélem, hogy 2020-ban, Tokióban ez már nem meglepetés lesz, hanem egy stabil dobogós helyezés, és szeretném, ha a bronznál fényesebb érem lenne” – nyilatkozott Márton Anita.

A fedettpályás Eb-t március elején rendezik Belgrádban, azon címvédőként egyértelműen az újabb győzelem a célja, az augusztusi, londoni szabadtéri vb-n pedig szeretné begyűjteni pályafutása első szabadtéri világbajnoki érmét.