MTI Fotó: Czagány Balázs

Az FTC legyőzte a Larvikot

A Ferencváros négy góllal legyőzte a norvég Larvik csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában, szombaton Dabason.

A norvég bajnokcsapat kezdett jobban (2-4), de Kovacsics Anikó vezérletével fordított az FTC (6-5). Holland légiósai, Laura van der Heijden és Danick Snelder góljaival némileg ellépett az előző idényben BLnegyeddöntős vendéglátó (13-10), amely Faluvégi Dorottya találataival őrizte meg a különbséget a szünetig (18-15).

A szünet után a spanyol Nerea Pena lövései is pontosabbá váltak, és mivel Van der Heijden továbbra is eredményesen kézilabdázott, a védekezésben is javuló FTC már a hajrát megelőzően eldöntötte a meccset (33-27).

Bár Kristine Breistol irányításával felzárkózott a Larvik (35-32), lelkes közönsége kitartó buzdítása mellett megérdemelten győzött a Ferencváros.

A Larvik legeredményesebb játékosa Kristine Breistol volt, aki 15 lövéséből kilencet gólra váltott.

A Ferencváros jövő vasárnap a német Thüringer HC vendégeként folytatja BL-szereplését.