Nyolc góllal kikapott az FTC

blank

Nyolc góllal szenvedett vereséget az FTC-Rail Cargo Nagybányán a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének hetedik fordulójában pénteken.

A hazaiak végig irányították a mérkőzést, az első félidőben már öt góllal is vezettek (15-10), a ferencvárosiak ekkor még talpra tudtak állni, az első félidőt két gól hátránnyal zárták (16-14), majd a második felvonás elején még tovább csökkentették a különbséget (16-15), de a folytatásban ismét a vendéglátók akarata érvényesült.

A ferencvárosiak veresége és annak mértéke (32-24) kellemetlen meglepetés. A mérkőzés legjobbja a hazaiak francia légiósa, Allison Maria Pineau volt tíz góllal, a ferencvárosiaknál kilenc találattal a spanyol Nerea Pena bizonyult a legeredményesebbnek. A magyar bajnoki címvédő veresége ellenére őrzi második helyét a hatos csoportjában, ahonnan az első négy jut be a negyeddöntőbe.

Fotó: nemzetisport.hu