MTI Fotó: Krizsán Csaba

45 pontos vereséget szenvedett a Győr

Hazai pályán 46-91-re kikapott a CMB Cargo UNI Győr csapata az olasz Schio együttesétől a női kosárlabda Euroliga kilencedik fordulójában.

A forduló előtt a Győr egy győzelemmel és hét vereséggel a hetedik helyen állt, míg az olaszok 3/5-ös mérleggel az ötödik helyről várták a folytatást.

A Rába-partiak már az első negyedben tetemes hátrányba kerültek, a nagyszünetig tíz pontra tudták megközelíteni ellenfelüket (36-46). Fordulás után a vendégek 16 pontjára csak kettővel tudott válaszolni a Győr, ezzel már a harmadik negyedben eldőlt a mérkőzés.

Völgyi Péter vezetőedző együttese jövő szerdán a török Fenerbahcéhoz látogat.

A csoportkör végén az első négy továbbjut a negyeddöntőbe, az ötödik és hatodik az Európa Kupában folytatja, az utolsó két együttes pedig befejezi szereplését.