Nagy lesz a nyomás!

blank

Stefan Svitek szövetségi kapitány szerint nagy nyomás lesz a magyar női kosárlabda-válogatotton az olaszok elleni, esti nyolcaddöntőben Királyváradon (Hradec Kralove) a csehországi Európa-bajnokságon.

„Rendkívül agresszív kosárlabdát játszanak, kemény és fizikális a stílusuk. Nagy nyomás lesz rajtunk, de nem szabad sok labdát eladnunk” – mondta az MTI-nek a szakvezető a kora délutáni edzést követően, hozzátéve, elöl ugyanakkor a kiélezett mérkőzésen is ki kell alakítaniuk a megfelelő dobóhelyzeteket. Az olaszok hétfő este azzal szerezték meg a B csoport második helyét, hogy az utolsó fordulóban 68-61-re legyőzték a szlovák csapatot. Így a nyolcaddöntőben az A jelű kvartettben harmadikként záró magyarokkal találkoznak.”A szlovákok ellen is nagyon agresszívak voltak, remekül védekeztek, emellett alig hagytak ki büntetőt. Egyértelműen jobbak voltak, mint az ellenfél, melyre sikerült ráerőltetniük a saját tempójukat” – adott gyorselemzést a szlovák szakember a hétfői meccsről.  Az olaszok egyik legjobbja, Laura Macchi a törökök elleni csoportmeccsen állkapocstörést szenvedett, és még a hétvégén hazautazott. Erről Stefan Svitek azt mondta: „rendkívül tapasztalt játékosról van szó, de a látottak alapján képesek őt pótolni”. A magyar-olasz nyolcaddöntő 20 óra 30 perckor kezdődik Királyváradon. A győztes továbbjut a csütörtökön Prágában sorra kerülő negyeddöntőbe, a vesztes pedig a 9-12. helyen fejezi be Eb-szereplését.