Fotó: MEFS/Varga Dávid

Kiélezett csatában bronzérmes lett az egyetemi férfi vízilabda-válogatottunk az Universiadén

Mindkét csapat elég álmosan, enerváltan kezdte a mérkőzést. Az első negyedben még csak kóstolgatták egymást a csapatok. Az első percben Gyárfás (GDF) góljával vezetett a magyar csapat, ezt követően az oroszok pontatlan lövései nem okoztak fejtörést Kardos Gergelynek (DUE), aki az egész mérkőzés alatt bravúrosan védett.

A második negyedben az oroszok kiegyenlítettek, és nemsokkal később átvették a vezetést Usov góljával, amire Burián bombája volt a válasz. Két perccel a negyed vége előtt Gyárfás (GDF) büntetőjével, majd egy orosz góllal 5-5-ös döntetlennel mentek nagyszünetre a csapatok.

A harmadik negyedben az oroszok elhúztak két góllal, így 7-5-tel végződött a játékrész. A negyedik negyed Burián Gergő (DUE) góljával indult s folytatódott egy másikkal, így 7-7 lett az állás. Gyárfás (GDF) értékesítette a magyar csapat 8. gólját, mellyel ismét egalizáltunk. Bencz Rolf (BGE) találata révén kicsivel több, mint két perccel a vége előtt átvettük a vezetést. A rendes játékidő 10-10-es döntetlennel ért véget, így következett az idegek harca.

Kínkeservesen hosszúra sikeredett büntető dobásokkal próbálták eldönteni a bronzérem sorsát a csapatok. A harmadik körben végül Gusarov kihagyta a büntetőt, így a magyar egyetemisták bronzérmesek lettek a 30. nápolyi Universiadén.