MTI Fotó: Mészáros János

Simán győzött a Szolnok

Hozta a papírformát hazai medencében a Szolnok, hiszen magabiztos, 12-7-es győzelmet aratott a német Spandau együttese felett a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában.

A magyar bajnok és kupagyőztes egyértelmű esélyese volt a mérkőzésnek, és ennek megfelelően is kezdett: az első negyed után két, a másodikat követően pedig már négy góllal vezetett. A harmadik szakaszt ugyan – kapusuk remeklésének köszönhetően – 3-2-re a berliniek nyerték meg, de az utolsó nyolc percben már csak hazai gólok estek.

A Szolnok jövő szombaton újra a Spandauval találkozik, azt a mérkőzést azonban Berlinben rendezik.

A csoport állása: 1. Olympiakosz 13 pont (46-21), 2. Szolnok 13 (55-33), 3. OSC Újbuda 7 (42-36), 4. Brescia (olasz) 7 (41-40), 5. Spandau 3, 6. Nice (francia) 0

Mivel a Szolnokrednezőként – alanyi jogon továbbjutó, rajta kívül ebből a hatosból két csapat válik a Final Six tagjává, míg a B-ből a legjobb három lehet majd ott a hatcsapatos fináléban, amelynek május 25. és 27. között Budapest ad otthont.