Keresés
Close this search box.

Az iskolákba is bevinnék a frizbit

blank

Rangos ultimate frizbi versenyt rendeznek a hétvégén Győrben. Ezt a csapatjátékot fiúk és lányok vegyesen űzhetik, a gyorsaságára jellemző, hogy a korongot időnként 100 kilométeres sebességgel dobják, a hazai szövetség vezetése szerint pedig ideális az iskolai tornaórákra is.

Nagyszabású ultimate frizbi klubversenynek ad otthont a hétvégén a felújított győri DAC pálya. Az évente három fordulót számláló V4+ Liga idei első megmérettetésén a négy visegrádi ország legjobbjai, valamint az osztrák és szlovén élvonal képviselői küzdenek meg egymással. A március 25-26-án sorra kerülő viadalon férfi-női vegyes csapatok lépnek pályára. A hétvége szerves része az U15 korosztálynak szóló kispályás kupa, amelyen általános iskolai csapatok ügyeskednek majd.

A kézilabda és az amerikai futball elemeit vegyítő ultimate frizbit Magyarországon 10-12 klubcsapat körülbelül 200 felnőtt tagja űzi versenyszerűen. A nagypályás mérkőzések a futballpályákhoz hasonló, 100×37 méteres pályán zajlanak. A százperces meccseket hétfős csapatok játsszák, amelyek játékosai a különböző trükkös dobások mellett számtalan látványos ugrást és vetődést mutatnak be, mindezt rengeteg futással megspékelve.

A cél az amerikai futballhoz hasonlóan az ellenfél zónájába eljuttatni a speciális frizbit. A korongot birtokló játékos nem mozoghat, vagyis korongszerzés után azonnal passzolnia kell valamelyik társának. A lökdösődés tilos, tehát nem az erősebb, hanem a gyorsabb és okosabb győz. Ennél fogva az állóképességnek, a fegyelmezettségnek és a csapategységnek is óriási szerepe van. Az ultimate frizbiben a játékeszközt – amely akár 150 méter messzire is elszáll – nem ritkán 100 kilométer per órás sebességgel dobják.

A Magyar Frizbi Szövetség új elnökséggel dolgozik azon, hogy szabadidős és versenyszinten is népszerűsítse az ultimate frizbit. Programjuk legfontosabb színtere az iskolai testnevelés – mondta Erdős Zoltán, a szövetség elnöke. A testnevelő tanárként is dolgozó sportvezető szerint a kis eszközigényű, ugyanakkor sokakat megmozgatni képes és látványos sportág tökéletes eszköz a mindennapos testnevelésórák kitöltésére, ráadásul csapatmunkára és odafigyelésre neveli a gyerekeket.

A szövetség 5-6 éves távlatban gondolkodva szeretné hazánk legnépszerűbb „nem látvány” sportágává tenni az ultimate frizbit, a versenyengedélyek számát pedig 10 ezerre növelni.

A szerzőről

Szólj hozzá

Kapcsolódó bejegyzések

Scroll to Top