Bácsi Péter kettős fronton teljesít. A világ– és Európa-bajnok magyar birkózó visszavonulása után a Magyar Birkózó Szövetség (MBSZ) szakmai igazgatója lett, majd a Kozma István Magyar Birkózó Akadémiánál (KIMBA) is betölti ugyanezt a tisztséget.
„A vb után hezitáltam azon, abbahagyjam-e a sportot; emellett 2019-ben határoztam el magam végleg. Az elsődleges célom az volt, hogy Budapesten jól szerepeljek, és ez a történteknél nem is alakulhatott volna jobban. Nyilván megfordult a fejemben, hogy megpróbálok kvalifikálni a tokiói olimpiára, de ahhoz, hogy ötkarikás súlycsoportban induljak, rengeteget kellett volna fogynom vagy sokat erősödnöm. Arról nem is beszélve, hogy alattam Lőrincz Tamással, felettem pedig Lőrincz Viktorral néztem volna farkasszemet a válogatottságért. Úgy határoztam, hogy a csúcson befejezem a pályafutásomat. Látva, hogy a koronavírus-járvány miatt egy évvel eltolták a játékokat, azt hiszem, kijelenthetem, jó döntést hoztam” – emlékszik vissza sportkarrierje végére a kötöttfogásban kétszeres világ– és Európa-bajnok Bácsi Péter, akit 2019 májusában kineveztek az MBSZ szakmai igazgatójának. Noha a KIMBA és az MBSZ egymástól különálló szervezetként működik, előbbi filozófiáját szorosan összefűznék a szövetségével. Ily módon szinte evidens, hogy a sportág új hazai fellegvárában Bácsi Péter a szakmai igazgató.
„Összhangban kell tartani a munkát, hiszen az Kozma István Magyar Birkózó Akadémiánál készülő gyerekek többségéből válogatottakat nevelnénk. Az éves terv és program összeállításáért, a mesterekkel való folyamatos kapcsolattartásért egyaránt felelek, de a munkám ennél jóval komplexebb. Nem csupán a birkózókat fejlesztenénk folyamatosan, hanem az edzőinket is, így tarthatjuk a legmagasabb szinten magunkat.” – nyilatkozta a kozmaakademia.hu-nak Bácsi.
A szakmai igazgató persze hozzáteszi: a gyerekeknek élniük kell ezzel a lehetőséggel, hogy ilyen környezetben pallérozódhatnak. „A minden birkózóigényt kielégítő feltételek mellett szükség van a kőkemény és alázatos munkára is” – hangsúlyozza. S ha valaki, ő tudja igazán, hogy a sportág iránt tanúsított alázat és odaadás megtérül: Péter 25 éves koráig küzdött az első igazán kiemelkedő nemzetközi eredményéért.
A Bácsi Péterről íródott anyag teljes terjedelmében elolvasható ide kattintva.
Szólj hozzá