Fotó: Facebook (Olasz Anna)

Olasz Anna aranyérmes nyíltvízi 10 kilométeres úszásban

Olasz Anna aranyérmes lett a nyíltvízi úszók női 10 kilométeres versenyében a tajvani Universiadén.

A Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) tájékoztatása szerint a győztes magyar úszó 8,5 kilométerig a mezőnyben tempózott, akkor azonban ritmust váltott és az élre került, majd előnyét a célig megőrizte.

Olasz Anna 2:04.12.2 óra alatt teljesítette a 10 kilométeres távot.

A többi magyar induló közül Sömenek Onon Katalin 2:04.40.8-as eredménnyel az ötödik helyen zárt, míg a férfiaknál Papp Márk a tizenegyedik helyen végzett, időeredménye: 2:00.25.4 óra.

A hatalmas meleg miatt a versenyzők két órával a tervezettnél korábban rajtoltak, többen azonban így sem vállalták az indulást, négyen pedig nem értek célba.

Olasz Anna a magyar küldöttség tizenegyedik érmét szerezte az egyetemisták és főiskolások tajpeji versenyén. Szatmári András, Márton Anna (mindkettő kard), valamint Kreiss Fanni (tőr) után negyedik magyarként lett aranyérmes a tajvani Universiadén.