Keresés
Close this search box.
fotó: Kovács Tamás/MTI

Magyar kick-box sikerek Európa-szerte

Tucatnyi érmet nyertek a hétvégén kick-boxosaink, akiknek egy része a Szerbiában megrendezett Európa-kupán vett részt, míg egy másik csapat a nyílt német bajnokságon vitézkedett – adta hírül a Magyar Kick-box Szakszövetség. A versenyek a sportolók számára felkészülési állomásai voltak a nagyszabású májusi budapesti kick-box világkupának.

A tavaly év végén a NOB által is elismert WAKO kick-box világszervezet Belgrádban lebonyolított Európa-kupáján a magyarok közül duplázni tudott Busa Gabriella. A 2017-es, hazai rendezésű vb-n két aranyérmet nyert kiválóság a félerős technikákat alkalmazó, tatamin zajló kick-light szabályrendszerben az 55 kg-os súlycsoport mellett eggyel feljebb, a 60 kilóban is elindult. A Halker-Király Team versenyzője valamennyi küzdelmét egyhangú, 3-0-ás pontozással nyerve mindkét kategóriában begyűjtötte az aranyérmet. Rajta kívül a férfiaknál Maruscsák László is első lett.

A ringben a kiütésre menő K1 szabályrendszerben a szintén budapesti világbajnok Habash Antoine is aranyéremmel utazhatott haza a szerb fővárosból. A tatamis szakágakban sikert sikerre halmozó Veres Roland ezúttal a K1-ben próbálta ki magát, ahol egy ezüsttel gazdagította éremgyűjteményét, és szintén másodikként zárt Zsiga Melinda.

Münchenben rendezték meg a nyílt német kick-box bajnokságot, ahol elsősorban a formagyakorlat versenyszámokban jeleskedtek a mieink. A szakág vezetésével nemrégiben megbízott Puravecz Péter példát mutatott követőinek: a még aktívan is versenyző orosházi kick-boxos egy első és egy második helyet szerzett. Két érmet gyűjtött be Friedl Flórián is, a K1-esek között pedig Deli Roland személyében itt is volt magyar ezüstérmes.