Muaythai: 11 érem Csehországban, pontszerző hely a vb-n

blank

Magyar sikerekkel ért véget a MaXimus Cup elnevezésű nemzetközi muaythai verseny, míg a sportág világbajnokságán Fábián Melinda pontszerző helyen zárt.

A Prágában megrendezett MaXimus Cup-on a magyarok két aranyérmet, két ezüstöt és hét bronzérmet szereztek. A Magyar Muaythai Szakszövetség tájékoztatása szerint Zsákai Béla (Harc klub Szolnok) és Szána Patrik (Re-gym) állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára.

Közben Minszk adott otthont az 2017-es IFMA Muaythai Világbajnokságnak, ahol négy magyar indult. A legtovább a 63.5 kilós Fábián Viktória jutott ezen a vb-n, miután a hatodik helyen zárt. A világbajnokságon Spéth Norbert a második körig jutott, míg Schwéger Tímea és Busai Gergely az első körben búcsúzott.

A thaiföldi eredetű küzdősport Magyarországon az 1980-as években honosodott meg, és a 90-es évek óta rendeznek bajnokságokat itthon.