Keresés
Close this search box.

Cirjenics Miklós ötödik Almatiban

blank

A 100 kilogrammos Cirjenics Miklós ötödik lett vasárnap a cselgáncsozók olimpiai kvalifikációs világkupa-sorozatának almati Grand Prix-versenyén.

A viadal honlapja szerint a paksi versenyző – aki egy hete ezüstérmet nyert a bakui Grand Slamenolasz és tadzsik rivális legyőzésével jutott az elődöntőbe, ahol ipponnal kikapott a világbajnok azeri Elhan Mammadovtól. A bronzmérkőzésen aztán ismét ipponnal maradt alul az Ázsia-bajnok iráni Dzsavad Mahdzsubbal szemben.

Az áprilisi, kazanyi Európa-bajnokságon helyezetlen Cirjenics korábban kontinentális kvótát érő helyen állt a riói kvalifikációban, majd lejjebb csúszott, és egyelőre kérdéses, hogy a következő rangsorban ismét kvótás helyen lesz-e.

Szombaton Gercsák Szabina (70 kg) hetedik lett, Csoknyai László és Krizsán Szabolcs (81) pedig helyezetlenül zárt Kazahsztánban.

A kvalifikációs időszakból már csak egy verseny van hátra: két hét múlva a mexikói Mesterek Tornája, melyre súlycsoportonként csak a legjobb 16 dzsúdós kap meghívást.