hárspataki bpopen

Tornagyőzelemmel tért vissza a karatés Hárspataki Gábor

A koronavírus járvány kitörése óta az első igazán nagy hazai karate versenyt rendezték a hétvégén. A kétnapos Budapest Openen 34 ország több mint 1300 versenyzője indult, köztük számos világ– és Európa-bajnoki érmes. A verseny a magyar karatésok számára kvalifikáló viadal volt a novemberi felnőtt vb-re és a februári korosztályos Eb-re.

A nemzetközi szinten is helyenként kimondottan erős mezőnyökben jól teljesítettek a magyarok. A sportág olimpiai bemutatkozásán bronzérmet szerző Hárspataki Gábor pihenőjét követően tornagyőzelemmel tért vissza a tatamira a felnőtt férfiak 75 kg-os súlycsoportjában.

A tokiói részvételről alig lemaradó magyarok közül Tadissi Martial a 67 kg-ban, Molnár Dániel az abszolút kategóriában, a nőknél pedig a fiatal Ilankovic Aleksandra a 61 kg-ban egyaránt első lett, utóbbi ráadásul duplázott, hiszen az U21-eseknél is a legjobbnak bizonyult.

A felnőttek között Kiss András révén magyar aranyérem született a 60 kilósoknál is.

A 21 éven aluliak mezőnyében a tavalyi budapesti korosztályos Eb-n aranyérmet nyert Baranyi Zsófia és Jakubovics Dalma is a dobogó legfelső fokára állhatott fel.

(Nyitókép: Jani Martin)