Ezüstérmet szerzett Kairóban Marosi Ádám

Az öttusázók idei első világkupaversenyén, Kairóban ezüstérmet szerzett Marosi Ádám. A mai férfi döntőnek volt még két magyar résztvevője: Demeter Bence 23., míg Tibolya Péter a 27. lett.

A Londonban olimpiai bronzérmes, 2009-ben világ-, 2013-ban Európa-bajnok Marosi 2:03.04 percet úszott 200 méteren, ezzel kilencedik volt ebben a számban, míg vívásban 20 ellenfelét győzte le és 15-től kapott ki, ami a nyolcadik legjobb eredménynek számított. A lovaspályán hibátlanul ment végig, így az élmezőnyből kezdhette meg a lövészetekkel kombinált 4×800 méteres futást, amelyben 11:21.10 perccel a harmadik leggyorsabbnak bizonyult. A versenyt az egyiptomi Amro el-Geziri mögött fejezte be, a francia Valentin Belaud-t pedig minimális különbséggel előzte meg, ami pontszámban nem is mutatkozott meg.