Keresés
Close this search box.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Kikapott a magyar csapat, a bronzért játszhatnak pénteken

MTI Fotó: Illyés Tibor

A szerdai elődöntőben 14-10-re kikapott a magyar női vízilabda-válogatott az amerikaiaktól, így Bíró Attila együttese az oroszokkal játszhat majd a bronzéremért.

A két csapat legutóbbi két tétmérkőzését öt góllal nyerték az amerikaiak, tavaly a kazanyi világbajnokság nyolcaddöntőjében 12-7-re, négy nappal ezelőtt Rióban pedig a csoportkör zárófordulójában 11-6-ra győztek. Nyáron az olimpiai felkészülés során egy amerikai túrán is részt vett Bíró Attila együttese, de mindhárom mérkőzés a házigazdák sikerével zárult.

A címvédő pihentebb lehetett, hiszen a házigazda brazilok ellen egy edzőmérkőzésnek is beillő 13-3-mal jutott a négy közé, míg a magyarok elképesztően szoros küzdelemben, végül ötméteresekkel múlták felül az ausztrálokat.

Az Olimpiai Uszodában ezúttal már több ezren figyelték az eseményeket, az amerikaiak több szurkolójuk volt.

Akárcsak a csoportkörben, ezúttal is az amerikaiak szereztek vezetést, de Garda Krisztina révén gyorsan jött a válasz. A túloldalon a 183 centiméter magas, 104 kilogrammos Melissa Seidemann talált be, viszont Kisteleki Hanna egy kétkapufás bombával gyorsan egyenlített. A címvédő a kapitány Maggie Steffens emberelőnyös góljával került újra előnybe (3-2), közvetlenül a negyed vége előtt egyenlíthetett volna a magyar csapat, de Bujka Barbara a kapusba húzta a ziccert.

A második felvonást újabb amerikai gól nyitotta, majd Bujka emberelőnyből volt eredményes. Az amerikaiak rendkívül magabiztosan játszották meg az emberelőnyöket, a negyedik, az ötödik és a hatodik értékesítésével pedig négygólosra duzzasztották a különbséget. Időkérés után szépített a magyar csapat, Bujka fantasztikus egyéni villanása kellett hozzá (7-4). Újabb amerikai gól következett, majd Keszthelyi Rita szépített fórból. Tóth Ildikó szinte közvetlenül a nagyszünet előtt faraghatott volna a különbségből, ám ejtése a kapufán csattant.

A harmadik negyed elején Keszthelyi villant a szélről, de centerből azonnal jött a válasz a másik oldalon. A magyarok mintha elfáradtak volna, az amerikaiak védekezésben könnyedén szerezték meg a labdát, elöl pedig biztosan értékesítették a helyzeteket (11-7). A magyar gólcsendet Keszthelyi törte meg, de a válaszra nem sokat kellett várni (12-7). A magyar kapuban ekkor Kasó Orsolyát Gangl Edina váltotta. Emberelőnyből Kisteleki szerzett gólt egy perccel a negyed vége előtt.

A zárófelvonás elején Ganglt is felavatták az amerikaiak, akik ekkor már inkább csak a védekezésükre koncentráltak, egymást követő két magyar emberelőnyt is megúsztak. Végül Czigány Dóra volt az, aki megtörte a góltalanságot, de a londoni játékok gólkirálynője, Steffens a negyedik találatával állította vissza a különbséget (14-9). A végeredményt Keszthelyi állította be emberelőnyből.

 

Bíró szerint van elég erő a csapatban a bronzéremre

„A tervünk megvolt, nyilván a vízben nem sikerült úgy megvalósítani, ahogyan szerettük volna. Az első negyedben a kezdés egész jó volt, a másodikban azonban megint volt egy olyan periódus, amikor egyszerűen nem tudtunk mit kezdeni a fizikai fölényükkel” – értékelte az amerikaiak elleni 14-10-re elveszített összecsapást az Európa-bajnok gárda szakvezetője.

Bíró úgy vélte, nagyjából a fele, talán a kétharmada valósult meg a tervüknek, helyenként jól zónáztak, helyenként sikerült olyan testkontakt nélküli zónát csinálni, amit szerettek volna lefordulással.

„Szükség lett volna egy extra kapusteljesítményre és még több blokkra a zónában” – mondta a szakember, aki hozzátette, tíz gólnak alapvetően elégnek kellett volna lennie ahhoz, hogy szoros legyen az összecsapás, vagy akár nyerjenek is, de a tizennégy kapott gól az sok volt.

Bíró Attila hangsúlyozta, nem érzi úgy, hogy lelkileg összetört volna az együttes:

„Nem csúsztunk szét annyira, hogy az oroszokat ne tudnánk megverni, viszont nagyon komolyan összeálltak így az olimpia végére, kemény csata lesz. Úgy gondolom, maradt annyi erő a csapatban, hogy haza tudjuk vinni a bronzérmet”.

Kasó Orsolya szerint el kell fogadni,hogy ez az amerikai válogatott jobb a magyar csapatnál.

„Tíz gólt dobtunk, az szerintem jó, de a védekezésünk nem állt össze. Nekik elöl viszont minden összejött, szorosan fogtak embert, minden labdára odaértek” – mondta a kapus, aki hozzátette, mennek tovább a bronzért.

Bujka Barbara elmondta, elkövették a „szokásos” hibáikat, amelyeket az amerikaiak kíméletlenül kihasználtak. Szerinte az ellenfél ugyanazt játszotta, amit szokott, a hibákat pedig azonnal kihasználta, a magyarok pedig sok kicsit elkövettek.

„Egyszerűen jobbak voltak ma, de úgy gondolom, nem játszottunk rosszul” – nyilatkozta a center, aki a pénteki mérkőzésről csak annyit mondott: „nyerünk!”

A szerzőről

Szólj hozzá

Kapcsolódó bejegyzések

Scroll to Top