ÖKO-versenyen avattak bajnokot a triatlonosoknál!

blank

Népszerű volt a Primavera Balatonman Kenese! A Balaton-parti városban megrendezett versenyen eldőlt, hogy 2020-ban ki nyeri a triatlonosoknál a középtávú országos bajnokságot.

A szervezők tájékoztatása szerint közel 1000 induló volt a különböző távokon, hiszen az országos bajnokságon kívül speciál és iron távon is versenyeztek a triatlonosok. A férfiaknál Tarnai László győzött, és lett országos bajnok, míg a nőknél Koronika Judit volt a leggyorsabb, iron távon pedig Plesz Botond győzött 9 óra 13 perc 55 másodperces idővel.

Ez volt a hazai triatlonsport legzöldebb versenye. 2020-ban először kedvezményes ÖKO-nevezéssel is rajthoz lehetett állni. Ennek a lényege az volt, hogy a triatlonos a kedvezményes nevezési díjért cserébe vállalta, hogy a frissítőpontokon és a végfrissítéskor kizárólag a saját poharát, vagy kulacsát használta, így a szervezők a minimálisra csökkentették az eldobált műanyagpoharakat.