MTI Fotó: Krizsán Csaba

Gól nélkül zárult az Izrael elleni meccs

Gól nélküli döntetlent játszott Izrael ellen az U21-es magyar labdarúgó-válogatott Gyirmóton, a csütörtöki Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen.

A német Robert Kilin szövetségi edző együttese a gól nélküli első félidőt követően a 70. percben emberelőnybe került, miután Gabi Kinda két percen belül két sárga lapot kapott. A magyar válogatott ezt követően fölénybe került, ám ezt nem tudta kihasználni.

A két csapat novemberi összecsapását Izraelben az ellenfél nyerte 3-0-ra, miután a magyar keret jelentős része a mérkőzést megelőzően gyomorfertőzés miatt kidőlt. A felek egyeztettek a lehetséges halasztásról, az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) szabályai azonban nem tették lehetővé ezt a megoldást. A magyar válogatott így 12 bevethető játékossal, köztük két kapussal vállalta a találkozót.

A nemzeti együttes legközelebb hétfőn lép pályára Albániában.

A korábbi tornákkal ellentétben 2017-ben már 12 válogatott vesz részt a korosztályos Eb-n: a házigazda Lengyelország mellett a kilenc csoportgyőztes egyenes ágon kvalifikálja magát a tornára, míg a négy legjobb csoportmásodik pótselejtezőt játszik a maradék két helyért.

Eredmény, Eb-selejtező, 4. csoport:
MagyarországIzrael 0-0

A csoport állása: 1. Portugália 18 pont, 2. Albánia 9, 3. Izrael 8 (8-4), 4. Magyarország 8 (10-8), 5. Görögország 7, 6. Liechtenstein 0