Fotó: Facebook (Hungarian Tennis)

Babos Budapesten aratta idei első győzelmét

Magabiztos győzelemmel mutatkozott be az első helyen kiemelt Babos Tímea a 250 ezer dollár (72,7 millió forint) összdíjazású budapesti női keménypályás tenisztorna első fordulóján – a többi magyar játékos szereplése azonban nem sikerült ennyire pozitívan a szerdai játéknapon.

A világranglistán 33. magyar játékos a nyitókörben a török Ipek Soyluval (161.) találkozott, és rögtön elvette 18 éves ellenfele adogatását. A brék szemlátomást megnyugtatta a hazai kedvencet – aki idén még nem nyert mérkőzést világranglista-pontot adó tornán egyesben -, remekül kihasználta gyorsabb szerváit és bréklabdákat hárított. Aztán 5:3-nál ismét elvette a szabadkártyás Soylu adogatását, így 41 perc elteltével szettelőnybe került (6:3).

A kiválóan szerváló Babos a második játszmát is brékkel kezdte, ám a török 2:2-re egyenlített, csakhogy ezután ismét elvesztette az adogatását. A közönség 4:1-nél már fellélegzett, 5:2-nél pedig kézzelfogható közelségben volt a továbbjutás. A magyar játékos ekkor fantasztikus fogadásokkal eldöntötte a meccset, amely 1 óra 17 percig tartott.

„A mai teniszben nehéz kötelező győzelmekről beszélni, de persze én voltam az esélyesebb. Örülök, hogy simán és jó tenisszel nyertem, és csodálatos, hogy éppen itthon szereztem meg az első idei WTA-győzelmemet” – mondta az MTI-nek boldogan Babos, hozzátéve, a tallinni Fed Kupatornán aratott két győzelme is sokat segített. „Az Australian Open óta jobban ment a játék, de rendre top 20-as és top 30-as ellenfelekkel találkoztam, sok döntő szettes meccs ment el, ebből tudok tanulni.”

A 23 éves soproni teniszező elmondta, nyolcaddöntős ellenfeléről semmit sem tud, de edzője már feltérképezte az orosz játékost. Babosra a 16 között ugyanis a selejtezőből érkezett Anna Blinkova vár, aki 148. a WTA-rangsorban.

Eredmény, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Babos (1.)-Soylu (török) 6:3, 6:2

Udvardy búcsúzott párosban

Udvardy Panna és Anna Blinkova búcsúzott a párosok első fordulójában.

A szabadkártyás magyar-orosz duó szerdán egy sima és egy szoros szettben kapott ki a negyedikként rangsorolt tajvani Hszieh Szu-vejtől – aki párosban volt világelső és kétszeres Grand Slambajnok – és grúz Okszana Kalasnyikovától.

Eredmény, páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):
Hszieh, Kalasnyikova (tajvani, grúz, 4.)-Udvardy, Blinkova (magyar, orosz) 6:1, 7:6 (7-5)

Gálfit legyőzte a betegség és Dodin

A betegséggel küzdő Gálfi Dalma kétszettes vereséggel búcsúzott.

A világranglistán 154. magyar játékos nemrég még lázasan feküdt otthon, de remek meccset vívott a 63. helyen álló Oceane Dodinnel. A 183 centis francia 2:3-nál egy kettős hibával elvesztette az adogatását, ám a 18 éves Gálfi rögtön visszaaadta azt, a bréklabdánál szintén kettős hibát ütve. A 2015-ben junior US Openbajnok magyar 4:4-nél ismét elbukta a szerváját, miután nem tudott befutni egy kiváló rövidítést, és hiába hívta be a szünetben edzőjét, Barátosi Leventét, 31 perc alatt Dodiné lett a nyitószett.

A folytatásban a 20 éves francia rögtön brékelt, ám Gálfi 3:3-nál utolérte őt. Dodin igyekezett minden labdát meggyorsítani, de egyre többször hibázott, 4:4-nél azonban ismét a francia került lépéselőnybw, majd egy bréklabdát hárítva hozta saját adogatását, és megnyerte az 1 óra 10 perces meccset.

„Pénteken elkezdtem köhögni, aztán szombatra már belázasodtam, az orvosok influenzát állapítottak meg. Mostanra jobban vagyok, de négy napot kihagytam, ami túl sok volt a verseny előtt” – adott látleletet Gálfi. – „Ha nem idehaza vagyok, akkor valószínűleg visszaléptem volna, de összeszorítottam a fogamat, mert mindenképpen akartam játszani végre hazai közönség előtt.”

Ellenfeléről azt mondta, erős volt, de legyőzhette volna, csakhogy nagyon hiányzott a kihagyott négy nap.

„Emiatt kicsit bizonytalan voltam, de megtettem mindent, ami az erőmből kitelt, úgyhogy nem vagyok elkeseredve” – jelentette ki Gálfi, hozzátéve, hétfőtől Dubajban edzőtáborozik, aztán Kínába repül két 60 ezer dollár (17,5 millió forint) összdíjazású tornára.

Eredmény:
Dodin (francia)-Gálfi 6:4, 6:4

Stollár gyors búcsúja

A világranglistán 282. magyar játékos – aki kedden óriási meglepetésre a 69. helyen álló montenegrói Danka Kovinicot búcsúztatta – a német Annika Beckkel (66.) találkozott. A szabadkártyás Stollár néhány remek tenyeressel hamar brékelőnybe került, ám nyolcadik helyen kiemelt ellenfele 0:2 után beindult, és sorozatban hat megnyert gémmel 33 perc alatt hozta a szettet. A hazai játékos a folytatásban sem találta meg a ritmust, sorra szórta el a labdákat, míg a rendkívül labdabiztos német mindent a pályára ütött. Egymás után mentek el a gémek, Beck elérhetetlennek tűnő labdákat futott be, Stollár pedig a negyedik-ötödik ütésbe már általában belehibázott. A vége így sima vereség lett, a találkozó 59 percig tartott.

„Ami ma nem nyerő ütés volt tőlem, az ötször is visszajött, Becknek nagyon jó volt a lábmunkája, a két szett alatt talán ha ötöt hibázott” – összegezte a tapasztalatokat Stollár, hozzátéve, fizikálisan nem bírta a hosszabb labdameneteket.