Keresés
Close this search box.

Kikaptak a női és férfi asztaliteniszezőink is

A férfi és a női válogatott egyaránt vereséget szenvedett a Kuala Lumpurban vasárnap kezdődött asztalitenisz csapat-világbajnokságon: előbbi első, utóbbi pedig második mérkőzését játszotta a csoportszakaszban.

A második osztályban szereplő férfi csapatJakab János, Lakatos Tamás és Szita Márton összeállításban – az argentinokkal szemben maradt alul 3-1-re. Az egyetlen győzelem Lakatos nevéhez fűződött.

A nők a címvédő kínaiaktól elszenvedett vereség után egy újabb ázsiai riválissal, Tajvannal játszottak, s a vége ezúttal is 3-0 lett – oda. A második találkozón Lovas Petra minimális különbséggel maradt alul a döntő szettben, míg a harmadik párban Pergel Szandrának három meccslabdája is volt az ötödik játszmában, de végül nem jött össze a győzelem. Téglás Péter szövetségi kapitány együttese így a nyitónap után két vereséggel áll.

A magyarok hétfőn a nőknél a spanyolokkal, a férfiaknál pedig előbb a norvégokkal, majd a szlovénekkel játszanak.