Nemes Adrienn nyert sportpisztolyban

blank

Nemes Adrienn nyerte a női sportpisztolyosok versenyét a sportlövők Budapesten rendezett országos bajnokságán.

A vasárnapi viadal 30+30 lövéses alapversenyében – a magyar szövetség honlapja szerint – a riói olimpián ebben a számban 10. Csonka Zsófia volt a legjobb, 583 körrel végzett az élen. Mögötte a Rióban légpisztolyban szerepelt Egri Viktória lett a második 577 körrel, míg a szintén olimpikon Tobai-Sike Renáta a harmadik 575-tel.

Nemes az alapversenyben nem lőtt jól, csupán 567 körig jutott, ám ezzel is bejutott a döntőbe, amelyben aztán ő volt a legpontosabb, s övé lett az aranyérem. Az ezüstöt Egri, míg a bronzot Mihalkó Nikoletta szerezte meg, így a dobogó mindhárom fokára a KSI versenyzője állhatott fel. Csonka a negyedik, Tobai-Sike pedig az ötödik helyen végzett.

A hétvége másik olimpiai számában, férfi gyorstüzelő pisztolyban Takács Tibor győzött.