Egyetemi Eb-t nyertek a magyar karatésok

blank

Valamennyi színű éremből szereztek egyet a magyarok a portugáliai Coimbrában megrendezett egyetemi karate Európa-bajnokságon. Csapatküzdelemben a Höning Alexander, Kronstein Bálint, Szegedi Döme, Virág András, György Dániel és Höning Dávid összetételű magyar férfi együttes a dobogó legfelső fokára állhatott.

A csapatok versengésében a magyar egyetemisták három győzelemmel jutottak a döntőbe. A fináléban az együttes 1-1-es eredménnyel, pontkülönbséggel múlta felül montenegrói riválisát, így egyetemi Európa-bajnoki címet nyert. Ez az első magyar csapatarany az Európai Karate Szövetség hivatalosan jegyzett rendezvényén.

Egyéniben György Dániel a 84 kg-os súlycsoport döntőjében 2-0-ra alulmaradt a koszovói Karaqival szemben, de így is ezüstéremmel térhet haza.

Szintén érmes helyen végzett Höning Dávid, aki a 75 kg-osok küzdelmei során eljutott a bronzmérkőzésig, ahol 2-1-re győzött a fehérorosz Kiryievich ellen.