Fotó: Facebook (Juan Martín del Potro)

Del Potro legyőzte Nadalt az elődöntőben

Az argentin Juan Martin del Potro lesz a címvédő Andy Murray ellenfele a Rio de Janeiró-i olimpia férfi tenisztornájának fináléjában.

A világranglista 141. helyén álló játékos a 2008-as pekingi ötkarikás játékok aranyérmesét, a harmadik helyen kiemelt Rafael Nadalt drámai csatában, szetthátrányról fordítva múlta felül a második szombati elődöntőben.

A végig kiélezett és magas színvonalú mérkőzés harmadik játszmájában 4:4 után Del Potro elvette ellenfele adogatását, így a fináléba kerülésért szerválhatott, de Nadal bravúros megoldásokkal egyenlített. A következő játékban az argentin ismét brékelhetett volna, ám 40-0-s előnye ellenére nem járt sikerrel.

Végül rövidítésre volt szükség, amelyben a 2012-es londoni olimpián bronzérmes Del Potro 3-0-ra és 5-2-re is vezetett, majd 5-4-et követően ászt szervált, így két meccslabdához jutott. A másodikkal – ellenfele hibájának köszönhetően – lezárta a találkozót.