Keresés
Close this search box.

Tovább tart a magyar csoda Lignanóban

blank

A magyar junior uszonyosúszó-válogatott már most túlteljesítette az előzetes várakozásokat. Mielőtt a csapat elutazott volna az olaszországi Lignanóba, Kókai Dávid csapatvezető úgy nyilatkozott, hogy 15 érmet is szerezhetnek a mieink. Nos, a csütörtöki versenynap után már 16 éremnél tart a küldöttség.

Az 50 uszonyos női gyors döntőjét Pernyész Dorottya nyerte meg, ezzel megszerezte a válogatott ötödik aranyérmét. Béres Attila is dobogóra állt egyéniben, miután a 400 uszonyos gyors fináléjában 2. lett, míg Lipők Larion harmadikként zárt 50 uszonyos gyorson. Suba Sára csütörtökön egy ezüstöt szerzett az 50 méteres felszíni úszás döntőjében, méghozzá 18.42 másodperces junior országos csúccsal.

Tovább remekeltek a váltók is: a Borka Panna, Sztancsik Mária, Szili Ágnes, Suba Sára négyes ezüstérmes lett a 4×200 felszíni váltóversenyben, akárcsak a fiúk hasonló számában a Pázmányi Sándor, Béres Attila, Márton Balázs, Kiss Nándor alkotta magyar kvartett.

16 éremnél jár a fiatal magyar csapat, ezzel már túl is szárnyaltuk az előzetes elvárásokat. Pernyész Dorottya újabb aranyérme mellett a váltók ezüstérme remekül mutatja, hogy milyen kiegyensúlyozott és erős ez a társaság! Külön kiemelném Béres Attila és Suba Sára egyéni ezüstérmét, mindketten remekül versenyeztek, csakúgy, mint Lipők Larion, aki bronzérmet szerzett!” – összegzett Szabó László, a magyar csapat edzője.

A magyar küldöttség eddig 5 aranyat, 7 ezüstöt és 4 bronzérmet szerzett a Lignanóban zajló világbajnokságon.