Fotó: Nagy Ákos

Elkezdődtek a karatés Európa-bajnoki válogatók

A vasárnapi Tatami Kupa volt a hazai karatésok számára az első válogató verseny a májusi felnőtt, illetve az augusztusi kadet, junior és U21-es Európa-bajnokságra. A felnőtteknél több, a nyári tokiói olimpiai részvételre pályázó versenyző is tatamira lépett. A 35 egyesület több mint 300 karatésának részvételével lebonyolított budapesti kvalifikációs viadal a járványügyi szabályok betartásával, zárt kapuk mögött zajlott.

A felnőtteknél nemzetközi eredményeiknek köszönhetően már korábban eldőlt, hogy férfi formagyakorlatban Nagy Botond, a nőknél Sterck Laura, míg küzdelemben a 67 kg-ban Tadissi Martial, 75 kilóban pedig Hárspataki Gábor képviselheti a magyar színeket a horvátországi Porecben sorra kerülő kontinensviadalon.

A többi kategóriában jellemzően az esélyesebb versenyzők diadalmaskodtak. Izgalmas párharc alakult ki az Európa-bajnoki indulásért a nők 55 kg-os súlycsoportjában: ebben a 2020-as budapesti korosztályos Eb-n aranyérmet nyert fiatal Baranyi Zsófia lépéselőnybe került a hosszú évek óta felnőtt válogatott Molnár Rékával szemben.

A tavalyi hazai megrendezésű utánpótlás Eb-n szintén érmes magyar karatésok közül megnyerte kategóriáját junior formagyakorlatban Bárdos Ádám, valamint ugyancsak a juniorok között küzdelemben Dvorák Ádám.

Az egyesületek versenyében az MTK végzett az élen, megelőzve az UTE-t és a BVSC-Zuglót.