Keresés
Close this search box.

Fantasztikus siker, 16 érmet szereztek a magyarok

blank

Tizenhat érmet szereztek a magyar válogatott tagjai a 39. szkander-, és paraszkander-világbajnokságon! A budapesti világversenyt a MOM Sportközpontban rendezték meg, ahol 56 ország 1200 szkanderese állt asztalhoz. Ez volt minden idők legsikeresebb magyar szereplése.

A felnőtteknél az Európa-bajnok Kőváriné Ivánfi Brigitta és Barzsó Henrietta állt dobogóra. A 70 kilogrammos kategóriában induló Ivánfi bronzérmes lett, míg Barzsó Henrietta megszerezte harmadik érmét ezen a vb-n. Barzsó a női 60 kilósok között lett bronzérmes. Mindketten bal kézzel voltak eredményesek.

Ebben a sportágban egységesen kezelik a versenyzőket az összes kategóriában, így hihetetlen hangulat volt a mozgáskorlátozott és az utánpótlás korosztály küzdelmein is. A junior mozgáskorlátozottak 55 kilós kategóriájában Simon Dániel egy aranyat és egy ezüstöt nyert, ugyancsak aranyérmes lett Józsa Mihály, aki a senior grand masters 75 kilós kategóriában győzött, valamint Farkas István (junior mozgáskorlátozott +55 kg) se talált legyőzőre.

Ezüstérmes lett Ahmed Zsuzsa (női masters, 80 kg) és Fenyvesi József (hallássérült, 60 kg). Barzsó Henrietta a szombati felnőtt érme mellett egy ezüstöt és egy bronzot szerzett a héten az U21-es korosztályban.

A dobogó harmadik fokára állhatott fel Dobos Attila (masters, +100 kg), Simon Ferenc (grand masters, 100 kg), Fazekas Andrea (női masters, 60 kg) és Rojkó Zoltán (mozgássérült, 90 kg). Nánási István a hallássérültek között a +100 kilogrammos kategóriában két bronzérmet is begyűjtött, miután jobb kézzel és bal kézzel is eredményes volt.

A magyar válogatott így 16 éremmel zárta a 2017-es világbajnokságot. Korábban soha nem szerzetek ennyi érmet a magyarok egy vb-n.

„Gratulálok a magyar válogatott tagjainak, nagyon erős volt a mezőny. Előzetesen 10 érmet várt a szakvezetés a versenyzőinktől, de felülmúltuk legmerészebb álmainkat is. Tizenhat éremmel zártunk, és egy számunkra eredményes világbajnokságon végre itthon is megmutathattuk ezt a gyönyörű sportágat” – nyilatkozta Csabai Attila, a Magyar Szkander Szövetség elnöke.